Ana sayfa Haber Psikoonkoloji Eğitimi

Psikoonkoloji Eğitimi

67
0
PAYLAŞ

İSTANBUL’DA PSİKOONKOLOJİ EĞİTİMİ BAŞLADI

AYDIN-GÜNCEL HABER TV.- (Hüseyin Çetinkaya) -Türkiye de ilk defa İstanbul’da Dünya Psikoonkoloji Birliği (IPOS) Federasyonu, Psikoonkoloji Derneği ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğin de düzenlenen “Psikoonkoloji Beceri Kazandırma Eğitim ve Staj” programı başladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde düzenlenen Psikoonkoloji Eğitim ve Staj programına, Psiko-Onkoloji Derneği Kurucusu Psikyatrist Dr. Muzaffer Uyar, Psiko-Onkoloji Derneği Başkanı Uzm. Psk. Elif Özlük, Dünya Psiko-Onkoloji Birliği (IPOS) Yöneticisi Uzm. Sağlık. Psk. Ozan Bahçivan, Psk. Zeynep Yazıcı, Uzm. Dr. Başak Adalı Aksoy ve Uzm. Onk. Hemşiresi Rabia Tülübaş eğitmen olarak katıldı.

Psikoonkoloji Beceri Kazandırma Eğitim ve Staj programına katılanların;kanseri tanıması, tedavi seyri boyunca tüm evrelerde hasta ve yakınlarını destekleyici iletişim becerilerini kazanması, psikoonkolojik ölçüm araçları ve müdahale yöntemleri hakkında donanıma sahip olması, tedavi sürecine dair etik konularda bilgi edinmelerinin amaçlandığı belirtildi.

Türkiyenin çeşitli illerinde gelen psikologlar, psikiyatristler ve psikolojik danışmanların katılımıyla pilot uygulama eğitimi olarak başlatılan programın eğitim süresinin 24 saat teorik, 12 saat staj uygulama olarak belirlendiği ve eğitim programı sonun da başarılı kursiyerlere eğitim sertifikası verileceği kaydedildi.

(HÇ.KASIM2019)

PAYLAŞ
Önceki makalePiyano
Sonraki makaleRehabilitasyon Merkezi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here